فروشگاه لوازم خانگی

راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی

چیدمان آشپزخانه شیک اهمیت بسیار زیادی در طراحی داخلی دکوراسیون دارد. زیرا آشپزخانه مهم ترین فضای کاربردی در خانه است و معمولا زمان زیادی را روزانه در آن سپری می کنیم. همچنین از آنجایی که آشپزخانه فضایی برای پخت و پز و تهیه غذایی سالم است، دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین عواملی است که بر رژیم غذایی اشخاص تاثیر می گذارد و ما را به تغذیه ای سالم تشویق کرده یا از آن دور می سازد. با توجه به زمان قابل توجهی که در آشپزخانه می گذرانیم باید تا جایی که امکان دارد این مدت زمان را به گونه ای دلپذیر و مفید سپری کنیم تا وقت کافی برای رسیدن به دیگر کارهای مهم تر فراهم شود.

در این نوشته میخواهیم بعنوان راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک کمی در مورد چیدمان توضیحاتی بدهیم. اولین قدم در چیدمان آشپزخانه دوری از هر گونه وسایل اضافی و جا گیر در آشپزخانه است. برای هر وسیله که در آشپزخانه دارید از خود این سوال را بپرسید که “آخرین زمانی که از این وسیله استفاده کردم چه وقت بود؟” اگر جواب این پاسخ مشخص نیست در بیرون گذاشتن آن وسیله از دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه خود درنگ نکنید. برای مثال تعدادی از افراد هستند که ساندویچ سازی خریداری کرده اند یا از شخصی هدیه گرفته اند اما به هیچ عنوان از آن استفاده نکرده اند و با این حال باز هم در چینش وسایل آشپزخانه بلا استفاده قرار می گیرند.

در آشپزخانه های مدرن داشتن چیدمانی که سادگی را بنمایش بگذارد بسیار مهم است. بجای استفاده از وسایل دکوری و جا گیر در آشپزخانه می توانید گزینه های دیگری را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید که علاوه بر زیبا و مرتب نشان دادن چیدمان آشپزخانه، از شلوغی بیش از حد آن نیز جلوگیری می کنند. برای مثال استفاده از سنگ های طبیعی با رگه های زیبای مواد معدنی یا چوب طبیعی با گره و بافت های متعدد در اپن یا کانتر آشپزخانه جلوه ای جذاب و گیرا به دکوراسیون محیط اضافه خواهد کرد.

چیدمان آشپزخانه شیک 14 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

در نمونه زیر یک چیدمان بسیار شیک و جالب را مشاهده میکنید. در این نمونه سعی شده است از شلف ها بصورت چشمگیری استفاده شود و همچنین قسمتی که در اپن بعنوان کتابخانه یا جای ظروف درآمده است یک طرح بسیار جالب و کاربردی است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: زیباترین مدل های شلف و قفسه آشپزخانه مدرن 

چیدمان آشپزخانه شیک 13 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه شیک 15 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

در نمونه چیدمان آشپزخانه زیر سادگی موج می زند، ولی قرار گفتن تمام وسایل در جای خود بصورت مرتب باعث میشود این دکوراسیون نه چندان گران دارای چیدمان زیبایی باشد.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: دکوراسیون آشپزخانه مدرن و ساده ایتالیایی 

چیدمان آشپزخانه شیک 16 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه شیک 1 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

نمونه زیر نیز بعنوان یک نمونه مدرن و بسیار خاص چیدمان آشپزخانه شیک می باشد. علاوه بر اینکه رنگ کروم کابینت ها و یخچال و مایکروفر هارمونی جالبی بوجود آورده اند، میز غذاخوری سنگی در وسط آشپزخانه نیز جذابیت خاصی به این چیدمان داده است.

چیدمان آشپزخانه شیک 9 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه شیک 10 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه شیک 11 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

راهنمای چیدمان آشپزخانه ساده و رنگی

چیدمان آشپزخانه شیک 12 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

امروزه در دکوراسیون مدرن نمی توان از نقش چشم گیر و پر رنگ شلف ها صرف نظر کرد. قفسه ها و شلف ها به اجزای جدایی ناپذیر دکوراسیون مدرن تبدیل شده اند و عملا دکوراسیونی که از این المانها استفاده نکند مدرن محسوب نمی شود. شلف ها در همه جا کاربرد دارند و در چند سال اخیر این کاربرد به چیدمان آشپزخانه ها کشیده شده است. امروزه در دکوراسیونهای مدرن به جای استفاده از کابینتهای جاگیر و بزرگ در دیوار آشپزخانه از شلف های مدرن و شیک استفاده میکند. البته این موضوع محدودیتهایی نیز دارد. مثلا اگر شما وسایل آشپزخانه تان مانند ظروف زیادی دارید نمی توانید به جای کابینت دیواری از شلف استفاده کنید، چون بدون شک کابینتها بیشتر جادار هستند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: خلاقانه ترین مدل های قفسه و شلف چوبی اتاق نشیمن زیبا و جدید

در نمونه های زیر به ۵ مدل شلف و قفسه دیواری بعنوان راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک و مدرن پرداخته ایم. حتما عکسها را با دقت بررسی کیند.

چیدمان آشپزخانه با شلف 5 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

در نمونه زیر از شلف و قفسه در گوشه آشپزخانه بصورت زیبایی استفاده شده است.

چیدمان آشپزخانه با شلف 4 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه با شلف 1 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

چیدمان آشپزخانه با شلف 2 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

این دکوراسیون نیز یک نمونه استفاده از شلف دیواری با روش خلاقانه و جالب بر روی سینک ظرفشویی است. در این مدل از شلف ها برای قرار دادن ظروف استفاده شده است که واقعا هم به یک نمونه جذابی تبدیل شده است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: طراحی دیوار پشت ظرفشویی در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن

چیدمان آشپزخانه با شلف 3 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

practical kitchen decoration ideas 1 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

practical kitchen decoration ideas 2 راهنمای چیدمان آشپزخانه شیک با روشی اصولی و کاربردی بهمراه عکس

درباره فروشگاه هدیه

فروشگاه اینترنتی هدیه با هدف ایجاد خریدی آسان و لذت بخش در بهمن ماه سال 1392 تأسیس شد. کاهش زمان خرید، عدم نیاز به رفت و آمد و اتلاف وقت در ترافیک، حق انتخاب گسترده، وجود تیمی حرفه ای، قدرت مقایسه، امنیت بالا، دسترسی در هر مکان و زمان، خدمات پس از فروش، قیمت مناسب جمله مزیت های خرید اینترنتی از فروشگاه اینترنتی هدیه است.هزاران محصول متنوع از برندهای مختلف برای خرید در فروشگاه اینترنتی هدیه موجود است و روزانه محصولات جدید بسیاری نیز اضافه می گردد. خرید اینترنتی لذت بخشی را برای شما در فروشگاه اینترنتی هدیه آرزومندیم.

تماس با ما

​تلفن ثابت: 07132227130

موبایل : 09120512677   <=   تلگرام   واتساپ   پیامک    

 

ایمیل: shirazgift.com@gmail.com

 

Scroll to Top